Nov 6, 2009

KAPITALISM ja transition towns

"KULTUURINA EI OLE MEIL LUGUSID, MIS MEID TULEVIKUS EES OOTAB."
6.11.09 saime kokku Majaka tänava korteris. Kohtumise stimuleerijaks oli Von Krahli Akadeemia loengusari “KAS ON ELU PÄRAST KAPITALISMI?”, täpsemalt ROB HOPKINSI loeng MAAILMA MAJANDUSEST ja TULEVIKULINNADEST (Transition Towns) - http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=86889. Enne, kui me grupina tööle asusime, jagasime omavahel ära rollid - ühest sai LUULETAJA, ühest sai KÜSIJA, mitmest said PILDILOOJAD ning ühest sai TEMBELADAJA. Grupi töö toimus Robi loengu taustal. Kohtumise tulemuseks oli palju mõtteid ja rida lendlehti, millest mõned siin ka olemas.
__
"MEIE OLEME PÕLVKOND, KES ON JÕUDNUD ODAVA NAFTA AJASTU LÕPPU
iga kord, kui keegi läheb bensiinijaama, et tankida 40 liitrit bensiini, paneb ta paaki umbes sama palju energiat, kui toodab inimene rasket füüsilist tööd tehes 4 aastaga"
LIHTSAD PÕHIMÕTTED __
LIHTSAD VAHENDID "kliima seisukohast tuleb majanduskriis ainult kasuks"
MULL ODAV
"SUURBRITANNIAS ARVATAKSE, ET MEIE SUPERMARKETITES ON KORRAGA VAID ÜHE PÄEVA VARUD. ...ETTEKUJUTUS, ET ELAME KÜLLUSLIKUS HEAOLUÜHISKONNAS SEISAB KANAJALGADEL"
BUT, BUT, BUT SEAL, KUS LÕ-LÕ-LÕ-PEB NAFTA, ............................................................................................................UUE HOMMIKU KÜSIMUS

"meie linnas elab palju vanureid suurte aedadega majades... meil on palju noori, kes elavad korterites, mille juures pole aeda. Mõte on selles, et me juhime omamoodi tutvumisagentuuri, viime noored ja vanad omavahel kokku"
(jutumärkides tekstid on lõigud Rob Hopkinsi loengust)

pärast Robi loengut